IFFHS: Top 10 portierët e 2014-ës (FOTO LAJM)

1 – Manuel NEUER (Bayern Munchen / Gjermani) 216 pikë
Me 120 pikë diferencë nga vendi i dytë, Manuel Neuer konfirmohet për të dytin vit rradhazi portieri më i mirë në botë, sipas IFFHS, Instituti i Historisë dhe Statistikave në Futboll. Gardiani i Gjermanisë dhe Bayern Munchen, që është në garë edhe për "Topin e Artë", ka lënë pas Thibaut Courtois, Keylor Navas dhe Gigi Buffon.

Top 10 i portierëve më të mirë plotësohet me emra të tjerë të njohur si Ochoa, Romero apo Petr Cech. /albeu.com/
Shtuar më 08/01/2015, ora 13:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori