Ja Top 11 "galaktik" që mund të kishte Arsenali (FOTO LAJM)

Petr Cech
Angel Di Maria ishte afër transferimit te Arsenali në vitit 2007. Por, argjentinasi në fund përfundoi te skuadra e Benficas. Arsene Wenger ka zbuluar se ishte pranë transferimit të yllit argjentinas, por leja për sjelljen e lojtarëve të rijnë, nga jashtë Anglisë, në Premier League ia ka pamundësuar një gjë të tillë.

Tekniku francez ka kërkuar nga drejtuesit e futbollit anglez që t’i lejojnë lojtarët të luajnë edhe pa leje pune, pasi kështu po humbasin talentet.

Sipas asaj që publikon sot "Daily Mail", Arsenal ka qënë pranë nënshkrimit edhe me yje të tjerë të futbollit botëror, gjë që nëse do të realizohej do ta bënte ekipin londinez një prej më të fortëve dhe spektakolarëve në botë. /albeu.com/
Shtuar më 23/01/2015, ora 13:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori