Ja Top 11 më i mirë i vitit sipas FIFA-s (FOTO LAJM)

BUFFON - Juventus
Pëlqej
Ekipi më i mirë i vitit 2015 nga FIFA përbëhet nga lojtarët e vetëm tri skuadrave: Real Madrid dhe Barcelona dhe Juventus.

Sipas asaj që shkruan e përditshmja katalanase "Mundo Deportivo", 4 lojtarë nga Real Madrid, 4 nga Barcelona dhe 3 nga Juventus pritet ta përbëjnë FIFA FIFPro World XI.

Ajo që bie në sy në këtë formacion, është mungesa e sulmuesit uruguajan të Barcelonës, Luis Suarez dhe vendosja në ë e kolumbianit James Rodriguez.

Gjithcka do te zyrtarizohet ne ceremonine gala qe starton ne ora 18:30 ne Zyrih. /albeu.com/
Shtuar më 11/01/2016, ora 16:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori