James Rodriguez dje u dha lamtumirën tifozëve të Realit
James Rodriguez dje ka zhvilluar ndeshjen e fundit në “Santiago Bernabeu”. Kolumbiani po bën gati valixhet me destinacion Manchesterin ku Jose Mourihno e3 pret krahëhapur.

Kolumbiani i prezantuar 3 vjet më parë te “Los Blancos” ka rezultuar vendimtar në pjesën e dytë të këtij sezoni duke i dhuruar trajnerit Zidane një alternativë të vlefshme dhe disa gola jetikë, por në Kolumbi besojnë se ai nuk synon të vazhdojë rrugëtimin me fanellën e bardhë.

Mesfushori i talentuar është aktivizuar vetëm në 23 % të ndeshjeve të Realit, çka ka ndikuar në vendimin që ai a marrë për t’i dhënë lamtumirën Realit.
Shtuar më 15/05/2017, ora 13:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori