Marca: Top 10 futbollistët më të mirë të 2015-ës (FOTO LAJM)

1. LIONEL MESSI - Barcelona
Pëlqej
Barcelona dominoi vitin 2015 duke fituar 5 nga 6 trofete e mundshem: Copa del Rey, Superkupa e Evropës, La Liga, Liga e Kampionëve dhe Kupa e Botës për Klube.

Ndaj dhe ne sondazhin e spanjolles "Marca" per 10 futbollistet me te mire te vitit katalanasit dominojne me 5 lojtare.

Kater vendet e para i takojne pikerisht Barcelones, ndersa Cristiano Ronaldo renditet vetem i teti. /albeu.com/

Shtuar më 25/12/2015, ora 14:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori