Serie A, Top 11 që paguhet më shumë (FOTO LAJM)

Buffon (Juventus, 4 mln)
Pëlqej
Gazeta italiane "Libero" ka stiluar sot formacionin e futbollistëve më të paguarSerie A, të cilët paguhen më shumë se tre milionë eurosezon.

Juventusi është skuadra më e përfaqësuar me plot 6 lojtarë, Napoli me 2, ndërsa pjesa tjetër i përket Milanit, Fiorentinës dhe Romës.

Futbollisti më i paguar në Itali është Daniele De Rossi me 6,5 milionë eurosezon. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2014, ora 18:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori