"Sports Illustrated": Top 10 sportistët më në formë në botë (FOTO LAJM)

Lebron James - Basketboll
Pëlqej
Superylli i basketbollit LeBron James ka mposhtur Cristiano Ronaldon dhe Usain Bolt përsa i përket atletit më në formë në botë për momentin. Lista e përpiluar nga revista e famshme "Sports Illustrated" nxjerr në krye superstarin e NBA, në bazë të një akente të bërë me gazetarë dhe redaktorë.

Rënditja është bërë në bazë të katër kategorive: shpejtësia, forca, zhdërvjelltësi dhe durim. Basketbollisti është vlerësuar me notën 10 për çdo kategori në fajlë.

Ronaldo është i vetmi futbollist në Top 10, ndërsa emra të tjerë të njohur të përfshirë në këtë listë janë edhe Usain Bolt apo notari amerikan Michael Phelps. /albeu.com/
Shtuar më 08/08/2014, ora 10:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori