Top 10 futbollistët më të shpejtë në botë (FOTO LAJM)

1-Vendin e parë në këtë klasifikim e mban sulmuesi holandez i Bayernit të Mynihut, Arjen Robben. Shpejtësinë maksimale ai e arriti në finalen e Kupës së Botës kundër Spanjës në vitin 2010 me 36 km/h.
Pëlqej
Ata janë prej njerëzve më të shpejtë të planetit dhe shumë mirë mund të kishin zgjedhur edhe atletikën por talenti dhe pasioni për futbollin i ka lidhur me lojën më popullore të botës.

Arma sekrete e një futbollisti të mirë është edhe shpejtësia dhe disa prej emrave më të lakuar në futbollin europian e kanë këtë cilësi që shpesh herë i ndihmon të bëjnë diferencën në fushën e lojës.

Edhe pse mund të veçohen shumë lojtarë të kësaj kategorie, më të shpejtit në botë janë emra të njohur për publikun. /albeu.com/
Shtuar më 25/12/2015, ora 13:00
Costa
e Premte 25 Dhjetor 2015, Ora 20:35
po pra Rooney :3 po Duglas Costa ku e late?
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori