Top 10 goleadorët e historisë së Uefa Europa League (FOTO LAJM)

Henrik Larsson - 56 ndeshje 40 gola
Champions League, ose siç është quajtur më parë Kupa e Kampioneve, është kompeticioni më i rëndësishëm dhe më spektakolar në Europë. Duke patur brenda tij lojtarët më të mirë dhe klubet më në zë të kontinentit Champions-i merr një tjetër vlerë, duke shtuar këtu edhe anën e marketingut.

Por edhe Uefa Europa League nuk mbetet pas. Edhe pse cilësohet padrejtësisht kompeticion i dorës së dytë, Europa League ka ditur të na dhurojë, kryesisht sezonet e fundit, ndeshje shumë të bukura dhe gola spektakolarë. por edhe surpiza të këndshme.

Njësoj si edhe Champions League edhe ky kompeticion ka patur yjet e tij, ose shumë prej yjeve kanë provuar të luajnë edhe në Europa League. Madje disa prej tyre kanë lënë shenjë në histori si golashënuesit më të mirë të historisë së këtij kompeticioni.

Për tu njohur me Top 10 goleadorët e këtij Uefa Europa League vizitoni foto-galerinë e mësipërme.../albeu.com/

Shtuar më 15/05/2013, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori