Top 10 klubet në Twitter (FOTO LAJM)

1. Barcelona 8,126,580
Barcelona
Në Epokën e komunikacionit edhe klubet e futbollit e kanë kuptuar se sa e rëndësishme është të jesh prezent në rrjetet sociale si Twitter dhe Facebook. Vetëm në Twitter deri tani kanë llogari zyrtare 1551 skuadra, të cilat në total numërojnë plot 45 milionë ndjekës.

Duke ndjekur "modën" e fundit, e cila nuk ka pushtuar vetëm sportin, portali britanik "Folos.im" ka kryer një studim ku dhe ka publikuar 10 klubet me më shumë ndjekës në rrjetin social.

Në Top 10 gjejmë emra të mëdhenj të futbollit si Barcelona, Real Madrid apo Milan, ndërs surpizojnë ekipet e Stambollit Galatasaray dhe Fenerbahçe, të cilat ashtu si në Facebook edhe në Twitter kanë një ndjekshmëri të madhe.

Në Top 10 nuk janë klube si Juventus, Inter, Bayern Munchen apo Manchester United. /albeu.com/
Shtuar më 14/02/2013, ora 15:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori