Top 10 klubet që përfitojnë më shumë nga sponsorët (FOTO LAJM)

MANCHESTER UNITED - 79 milionë euro/sezon
Pëlqej
Manchester United është "mbreti" i klubeve të futbollit përsa i përket përfitimeve nga sponsorët. "Red Devils" përfitojnë nga Chevrolet plot 79 milionë eurosezon. Pas tyre vjen PSG me 32 milionë dhe Real Madrid e Barcelona me 30 milionë euro (Fly Emirates e Qatar Airways).

ITALIANET - Klubet angleze si: Liverpool, Arsenal, Manchester City dhe Chelsea përfitojnë nga 23 në 21 milionë, ndërsa Juventus mbyll Top 10 me 17 milionë eurosezon.

Aktualisht Milan dhe Inter përfitojnë 15-13 milionë euro. /albeu.com/
Shtuar më 01/08/2014, ora 09:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori