Top 10 më të paguarit në Formula 1 (FOTO LAJM)

1 - Fernando Alonso (Ferrari): 20 milionë euro
Fernando Alonso dhe Lewis Hamilton janë pilotët më të paguar në sportin e Formulës 1. Spanjolli i Ferrarit dhe britaniku i Mercedes fitojnë plot 20 milionë euro në vit sipas "Business Book GP".

I treti në këtë renditje është Jenson Button (McLaren), i cili fiton 16 milionë euro në vit. Vetëm i katërti Sebastian Vettel (Red Bull), i cili ka fituar 3 kampionatet e fundit të Formulës 1. Gjithsesi, në kontratë gjermani ka bonuse për pole-position dhe fitore e në këtë mënyrë të ardhurat e tij vjetore afrohen me ato të Alonso dhe Hamilton.

Piloti më pak i paguar është i riu Giedo van der Garde (Caterham) me 150 mijë euro. /albeu.com/
Shtuar më 07/05/2013, ora 17:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori