Top 10 stadiumet më spektakolarë në botë (FOTO LAJM)

Rheinpark Stadion, Liechtenstein
Wembley, Camp Nou, San Siro, Santiago Bernabeu etj janë stadiume në të cilat është shkruar historia e futbollit europian dhe botëror. Impjante gjigandë si nga kapaciteti ashtu edhe nga arkitektura e ndërtimit. Por a janë këta në të vërtetë stadiumetspektakolare dhe të bukur në planet?

Shumë prej jush mund të thonë po, por pasi të keni vizituar foto-galerinë e mësipërme do të thoni jo. Portali Albeu sjell Top 10 stadiumet më spektakolarë në botë, kjo bazuar në mënyrën dhe vendin e ndërtimit.

Ndërtimi në vende, të cilat përveç shijes së bukur që të le një ndeshje futbolli, të jep mundësinë edhe të shijosh natyrën e mrekullueshme. /albeu.colm/
Shtuar më 05/09/2013, ora 11:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori