Top 10 sulmuesit e 10 viteve të fundit (FOTO LAJM)

MESSI - 284 ndeshje, 249 gola, 100 asiste
Kur flitet për futbollistët më të mirë në botë, mendja na shkon te dueli mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos. Ylli argjentinas i Barcelonës dhe asi i Real Madrid, janë pa dyshim, më të mirët në botë për momentin.

Klasi dhe teknika e tyre nuk ka të ngjashëm, por edhe kur fliet për gola ata janë të pakrahasueshëm.

Sipas të dhënave që servir Opta, statistikat e 10 viteve të fundit tregojnë se Messi është sulmuesi më rezultativ me 249 gola, i ndjekur nga Ronaldo me 270 gola por me asiste më pak se "Pleshti".

Podin e mbyll Ibrahimoviç me 169 gola, i ndjekur nga Rooney dhe Di Natale. /albeu.com/
Shtuar më 17/10/2014, ora 15:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori