Top 10 transferimet e mundshme të 2015-ës (FOTO LAJM)

1. Mario Balotelli – Sulmuesi italian, i cili u transferua nga Milani te Liverpooli gjatë merkatos së verës për 16 milionë sterlina, ishte paraparë të jetë mbulues i boshllëkut të lënë nga largimi i Luis Suarez, por sulmuesi problematik nuk po e gjen veten, ndaj pritet të largohet nga “Anfield Road”.
Viti 2014 ishte i tejmbushur me transferime të bujshme dhe shumë të shtrenjta si: Balotelli, Falcao, Di Maria, James, Kroos, Torres etj, por edhe viti 2015 pritet të jetë po aq interesant, me lëvizje të mëdha gjatë mekatos së janarit dhe verës.

"Goal.com" ka bërë një listim të 10 tranferimeve më të bujshme të vitit të ardhshëm dhe mes lojtarëve që mund të largohen, ka edhe emra të mëdhenj të futbollit botëror. /albeu.com/Shtuar më 02/01/2015, ora 12:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori