Top 10 transferimet më të shtrenjta të Verë 2014 (FOTO LAJM)

Luis Suarez (Liverpool-Barcelona) - 81 milionë euro
U mbyll edhe merkatoja e verës në futboll. Shumë lëvizje në ligat kryesore të Europës ku u shpenzuan edhe qindra milionë euro. Blerja më e shtrenjtë i përket Barcelonës, që transferoi Luis Suarez nga Liverpool për 81 milionë euro. Pas tyre vjen Real Madrid që shpenzoi 80 milionë për James Rodriguez dhe Manchester United me 78,5 milionë për Angel Di Maria.

"Djajtë e Kuq" të Louis Van Gaal, që ka edhe tre emra të tjerë në Top 10, janë edhe skuadra që ka shpenzuar më shumë: 227,2 milionë euro.

Në Top 10 e blerjeve më të shtrenjta janë edhe Diego Costa, Alexis Sanchez dhe Elaquim Mangala. Që të tre kanë kushtuar 40 milionë euro. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2014, ora 10:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori