Top 11 polemikat më të famshme të Mourinhos (FOTO LAJM)

Portugezi uli në stol një prej ikonave të skuadrës, Iker Casillas
Jose Mourinho do të largohet nga Real Madrid me një La Liga, një Copa del Rey dhe një Superkupë Spanje të fituar, por pa mundur të fitojë Champions League-n e dhjetë për "Los Blancos".

Por përpos kësaj në tre sezone në krye të pankinës madrilene "Special One" ka qënë i famshëm edhe për polemikat e bujshme dhe të panumërta.

Futbollistë, arbitra, trajnerë, gazetarë, organizma ndërkombëtare, madje dhe futbollistë të vetë Real Madrid ka qënë pjesë e sulmeveve të Mourinhos, por më i famshmi ka qënë përplasja fizike me ish trajnerin dhe trajnerin aktual të Barcelonës Tito Vilanova.

Ndaj dhe, përveç tre trofeve, Jose Mourinho i Real Madrid do të kujtohet edhe për listën e gjatë dhe të paharrueshme të polemikave. /albeu.com/
Shtuar më 21/05/2013, ora 10:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori