Top 11 shitjet e Real Madrid (FOTO LAJM)

Cesar Sanchez - 6,2 milionë euro
Që prej vitit 2000 e deri tani, për të bërë të mundur blerjen e 11 "Galaktikëve" Florentino Perez ka shpenzuar 631,63 milionë euro por edhe shuma që ka përfituar nga largimet nuk është e ulët. Mesut Ozil, Robinho dhe Gonzalo Higuain janë tre shitjet më fitimprurëse të "Los Blancos". Turko-gjermani u shit për 50 milionë euro, braziliani u shit te Manchester City për 43 milionë, ndërsa argjentinasi shkoi te Napoli për 37. Që në total bëjnë 130 milionë.


Por nuk përfundon me kaq, ne ju sjellim në foto-galerinë e mësipërme Top 11 shitjet gjatë epokës Perez. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2013, ora 19:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori