Top 15 golashënuesit në historinë e 5 ligave më të forta (FOTO LAJM)

Angli: Jimmy Greaves (1957–71) – 357 gola
Me golin e shënuar në sfidën e fundit kundër Valencias, Cristiano Ronaldo është tashmë golashënuesi i gjashtë më i mirë në histori nga Top 5 ligat më të mëdha në Europë.

Ylli portugez ka arritur të shënojë 84 gola në Premier League Manchester United dhe 203 në La Liga me Real Madrid, me një total prej 287 golash, duke barazuar Gordon Hodgson.

Lionel Messi ka arritur të shënojë vetëm 257 gola dhe të gjitha këto i ka shënuar në La Liga me skuadrën e Barcelonës. Ai radhitet në vendin e 11 të kësaj liste. /albeu.com/
Shtuar më 07/01/2015, ora 09:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori