Top 30 lëvizjet e merkatos së verës (FOTO LAJM)

Wayne Rooney Manchester United-PSG
Pëlqej
Ende nuk ka filluar por ethet e merkatos së verës kanë filluar të ndjehen muaj më parë. Yje dhe miliona mund të lëvizin gjatë muajve të verës mes klubeve të ndryshëm. Mosarritja e objektivave dhe nevoja për rinovim skuadre po bën që shumë ekipe në Europë dhe jo vetëm të futen seriozisht në merkato në mënyrë që të ngrejnë apo të rikthejnë ekipet e tyre në majat më të larta të futbollit.

Deri sot kemi folur për shumë emra, skenare, shifra të çmendura parash, marrëveshje, mundësi dhe shumë gjëra të tjera por ende nuk ka asnjë lëvizje konkrete.

Nëse vitin e shkuar ishte Manchester City dhe PSG që bënin ligjin në merkato, sot ka dalë edhe Monaco. Klubi i sapongjitur në Ligue I po tenton lëvizje bombastike duke parë edhe mundësitë ekonomike të manjatit rus që e zotëron.

Por cilat mund të jetë lëvizjet më të bujshme të kësaj merkatoje? Bazuar në ato çka raportojnë mediat, Portali Albeu ka rënditur 30 emra, të cilët mund të jenë edhe kryefjala e muajve të verës, pa përmendur këtu edhe lëvizjet mes trajnerëve. /albeu.com/
Shtuar më 23/05/2013, ora 17:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori