U blenë lirë dhe u shitën shtrenjtë, ja Top 11 i Serie A (FOTO LAJM)

Sebastien Frey nga Inter te Parma – 14 milionë —-> 21 milionë
Dikur ishte kampionati më i fortë në botë, i mbushur me yjet më të mëdhenj të futbollit botëror dhe që shquhej për shifrat marramëndëse të merkatos. Por sot Serie A nuk është më e tillë. Vendin e saj e kanë zënë Premier League, La Liga, Ligue I dhe Bundesliga. Por nëse rikthehemi pak vite pas do të shohim se futbolli italian ishte kampionati që mbarte në gjirin e saj kampionë të futbollit që më pas shiteshin në ligat e tjera për shuma rekord, ndërkohë që ishin blerë më parë me shifra normale.

Portali Albeu ju sjell më sipër Top 11 e Serie A që u blenë lirë por u shitën shtrenjtë. /albeu.com/
Shtuar më 04/02/2014, ora 16:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori