UEFA: Top 10 futbollistët më të shpejtë (FOTO LAJM)

1. Theo Walcott (Arsenal) - 35,7 km/h
Futbolli është teknikë, inteligjencë, por edhe shumë...shpejtësi! Këtë e di mjaft mirë edhe qeveria europiane e futbollit, UEFA, e cila ka publikuar emrat e 10 futbollistëve më të shpejtë në Europë. Dy yjet Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë në Top 10 por jashtë podit, me Walcott, Valencia dhe Bale që kryesojnë listën.

Talenti anglez i Arsenal është futbollisti më i shpejtë në Europë me një shpejtësi prej 36 km/orë dhe është vetëm 8 km/orë më i ngadaltë se njeriu më i shpejtë i planetit Usain Bolt (44 km/orë). /albeu.com/
Shtuar më 04/10/2013, ora 12:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori