Koreja e Veriut, në finalen e Botërorit mposhti Brazilin 8:1 (VIDEO)
Koreja e Veriut ka "mbrojtur" titullin e fituar katër vite më parë, duke fituar edhe këtë Botëror ndërsa viktima e rradhës ka qenë Brazili, të cilën e ka mposhtur me rezultat 8:1 në finalen e mbajtur në Maracana.

Ndërsa këto video bëjnë xhirot e internetit, mediat perëndimore kanë raportuar se fjala është për lajme të rrejshme

Siç dihet, në vitin 2010 Koreja e Veriut kualifikohet në Botëror, por mundet nga Brazili me 2:1 dhe Portugalia me 7:0. Ndërsa, mediat koreanoveriore raportuan se fituan nga Brazili me 1:0.

Prandaj, edhe trillimet e ditëve të fundit ndërlidhen po ashtu me Portugalinë dhe Brazilin. /albeu.com/
Shtuar më 17/07/2014, ora 11:14
7Tf38F8OrI
e Premte 26 Qershor 2015, Ora 19:30
stelaNovember 15, 2012Po policet ne pertijghesi njerez pa shkolle jane ,tu pejashtu ndonje raste,por edhe sikur mos te jene asnje vite te shkolluar aty cdo njeri duhet respektuar ,ca i hyne ne pune policit a ashte femer apo mashkull. Polici te ruaj qetesine e jo te merret kjo eshte femen e ai tjetri mashkull.Jam nga Fieri dhe jam 60 vjece ,nje dite deshate veja ne stadium per te pare nje ndeshje ne menyre qe te kalonim kohen .Per fate te mire nuk shkova sa nuk do te duroja dot te shtyrat e policeve qe jane aqe te pa edukate.{Per kuriozite}Kur kam qene e fejuar para 40 vitesh me sinqerite ju them kam shku ne stadium,kam pa ndeshjen krejte e qete dhe policet e diktatorit Enver Hoxha nuk na e kane thane asnje fjale me gjithese ne kohen time femrat ne stadium ishin shume te rralla.Por e urojme super diktatorin Sali qe ne qeverisjen e Tij ca nuk po na ndigjojne veshet e ca nuk po na shohin syte.E uroje me gjithe zemer qe ta kete jeten sa ma te gjate dhe ta shofi i gjithe populli shqipetare se si do te terhiqet zvarre.
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori