Balotelli "ribashkohet" me Ferrarin e tij (FOTO LAJM)

Ferrari F12 Berlinetta në "Melwood Center"
Pëlqej
Mario Balotelli e ka marrë me vete në Angli super-makinën e tij Ferrari F12 Berlinetta, që ka një vlerë rreth 280 mijë euro. Sulmuesi i Liverpool është fotografuar teksa hynte në qëndrën stërvitore të "The Reds", "Melwood", pikërisht me makinën që e ka përdodur gjatë qëndrimit te Milani.

"Kokëkuqja" u ble një vit më parë për 276 mijë euro. Ajo ka një motor 12 cilindër; 6,2 litër për 100 km dhe 740 kuaj fuqi.

Pavarësisht peshës prej 1630 kg kjo makinë mund të arrijë nga 0-100 km/h për 3.1 sekonda. /albeu.com/
Shtuar më 18/09/2014, ora 14:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori