Çfarë ndodh nëse shtypni butonin e parkimit duke ecur me 200 km/h? (VIDEO)
Teknologjia e automobilëve është në kulm dhe tashmë pak janë makinat që kanë një levë të frenave të dorës mekanike. Makinat e reja po dalin me buton parkimi.

Por, a ju ka shkuar ndonjëherë ndërmend se çfarë ndodh kur shkel butonin e parkimit ndërkohë që makina është duke ecur? Po sikur të jetë duke ecur me 200 km/h?

Këtë e ka testuar prezantuesi i Top Gear Chris Harris me një Golf R, raporton Albeu.com.

Ndërkohë që ata prisnin të shikonin tym siç ndodh zakonisht dhe kërcitje, në fakt butoni bën që makina të frenojë në mënyrë të ngadaltë duke mos shkaktuar asnjë problem teknik.

Për më tepër, ndiqni videon e mësipërme. /albeu.com/
Shtuar më 19/04/2019, ora 11:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori