Valencia, gara e fundit për Moto GP
Çmimi i Madh i Valencias do të jetë gara që do përfundojë këtë sezonMoto GP. Gara e kësaj fundjave, që zhvillohet në qytetin bregdetar spanjoll ka vlera vetëm statistikore pasi gara për titullin kampion mori fund në garën e kaluar, ku u shpall kampion, piloti australian i Honda-s, Kejsi Stoner.

Por ka ende pozicione që kanë mbetur vakante në rënditjen e përgjithshme dhe pritet vendimi i garës së Valencias për ti dhënë fjalën e fundit. Në dyshim është prania e Jorge Lorenzo që mban vendin e dytë por mund të mungojë për shkak dëmtimi dhe kështu mund të mos jetë ai nën/kampioni i Moto GP-së.

Sezon për tu harruar për Duccati dhe 9 herë kampionin e Botës, Valentino Rossi.
Shtuar më 02/11/2011, ora 10:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori