Droni i ndoqi deri sa i shkatërroi: Pamje të frikshme nga lufta Azerbajxhan-Armeni
Konflikti mes Azerbaixhanit dhe Armenisë vijon të shkaktojë një numër të madh viktimash në rajonin e Nagorno Karabakh, ndërsa fuqitë botërore kanë kërkuar armëpushim dhe negociata mes palëve luftuese.

Lufta e terrenit është transferuar edhe në rrjetet sociale, ku ministritë e Mbrojtjes përkatëse shpërndajnë video nga konflikti.

Kështu, ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit ka shpërndarë sëfundmi videon e një sulmi me dron ndaj një autokolone të ushtrisë armene.

Pamjet janë të frikshme duke pasqyruar dimensionin e plotë të tmerrit që shkakton lufta. /albeu.com
Shtuar më 01/10/2020, ora 11:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori