Dua të ulem! Fjalët e fundit dhe çfarë mbeti nga avioni ku vdiq vajza e biznesmenit të njohur (FOTO LAJM)

Mina Basaran, vajza e një biznesmeni të njohur në Turqi humbi jetën dje sëbashku me shtate shoqet e saj dhe tre pjestar të ekuipazhit pasi avioni u rrëzua në malet e Iranit.

Ato kishin shkuar për festën e beqarisë në Dubai dhe po ktheheshin, ku avioni u rrëzua për shkaqe ende të paqarta disa minuta pasi ishin ngritur.

"Me lejoni të ulem"., kjo është fjala e fundit e regjistruar nga personeli i kontrollit ajror të Iranit nga pilotja e avionit dhe më pas është ndërprerë çdo gjë.

Forcat e shpëtimit iraniane kanë gjetur trupat e viktimave si edhe pjesë të avionit të shpërndara në zonën e përplasjes. /albeu.com/
Shtuar më 12/03/2018, ora 10:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori