Pamje të rënda: Eliminohet me plot 150 plumba polici që arrestoi djalin e El Chapo-s (FOTO LAJM)

Një polic meksikan, i cili ishte pjesëtar i njësisë elitare dhe që kishte ndihmuar në arrestimin e djalitJoaquin Guzman i njohur si El Chapo, është vrarë në mënyrën më brutale të mundshme në një parking.

Makina ku ai ndodhej është qëlluar nga një breshëri plumbash. Sipas raportimeve të mediave meksikane, polici 30-vjeç i identifikuar vetëm si Eduardo, është vrarë para ndërtesës së një qendre tregtare në Kuliakan.

Gjatë muajit të kaluar ai kishte ndihmuar në kapjen e Ovidio Guzman, djalit të narko-bosit Joaquin Guzman, El Chapo.

Megjithatë Ovidio u lirua menjëherë nga autoritet e sigurisë, për shkak të luftës së përgjakshme që ishte zhvilluar mes anëtarëve të kartelit të babait të tij dhe policisë meksikane.Shtuar më 08/11/2019, ora 10:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori