E FUNDIT/ Gjykata merr vendimin për Saimir Tahirin
Si rrallë më parë, amerikanët zgjedhin "bishën" norvegjeze për të pajisur anijet e tyre ushtarake (VIDEO)

Rrallë ndodh që SHBA-të të përdorin armatime të shteteve të huaja për ushtrinë e tyre. Megjithatë, kësaj radhe ata kanë zgjedhur një rekatë anti-anije norvegjezë për të pajisur anijet e tyre ushtarake.

Ajo është një raketë me rreze të gjatë veprimi për kategorinë e saj dhe mund të shkatërroj objektivin në një largësi prej rreth 170 kilometrash, raporton Albeu.com.

Raketa është testuar nga norvegjezët dhe ka dhënë rezultate të mira duke konkurruar kështu edhe sistemet amerikane. /albeu.com/
Shtuar më 12/06/2018, ora 14:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori