Tërmeti shkatërron stadiumin e njohur në Meksikë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Lëkundjet e magnitudës deri 7.1 ballë të shkallës Rihter, kanë dëmtuar pjesë të ndryshme të stadiumit Aztecakryeqytetin Meksiko.

Tërmeti i fuqishëm në Meksikë ka shkatërruar stadiumin Aztecakryeqytetin Mexico City.

Lëkundjet e magnitudës deri 7.1 ballë të shkallës Rihter, kanë dëmtuar pjesë të ndryshme të stadiumit Aztecakryeqytetin Meksiko, duke e bërë të papërdorshëm pasi rrezikohet jeta e njerëzve.

Asteca është një stadium me vlera historike, pasi pikërisht në këtë teren janë luajtur dy finale të Kupës së Botës, Brazil – Itali 4-1, në vitin 1970 dhe Argjentinë – Gjermani 3-2 në 1986.
Shtuar më 20/09/2017, ora 14:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori