Busacca këshillon lojtarët: Ja çfarë duhet të keni kujdes!
Kujdes ndërhyrjet e ashpra, protestat tek arbitri dhe simulimet. Massimo Busacca, përgjegjësi i arbitrave të FIFA-s ka paralajmëruar 736 lojtarët e 32 skuadrave pjesëmarrëse në Botërorin "Brazil 2014" se duhet të bëjnë shumë kujdes gjatë këtij muaji, pasi xhaketat e zeza nuk do të tolerojnë asnjë gjest antisportiv.

Ish-arbitri zviceran është takuar me të gjithë futbollistët për t’i udhëzuar ata që të bëjnë kujdes, sepse arbitrat kanë marrë urdhër për të mos toleruar asnjë kapje me duar të kundërshtarit në zonë, gjatë goditjeve standarde, simulimet dhe protestat tek arbitri, pasi ata do të ndëshkoheshin pa mëshirë. /albeu.com/Shtuar më 12/06/2014, ora 15:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori