Golat dhe ekipet, çfarë pritet nga "Brazil 2014" (FOTO LAJM)

Pretendentët - Brazili është favoriti kryesor i këtij kompeticioni, për shkak të forcës së skuadrës dhe faktit që luan në shtëpi. Argjentina gjithashtu i bashkohet, prej ekipeve të Amerikës së Jugut, duke i bashkëngjitur edhe favorizimin prej kushteve klimaterike. Nga Europa, listën e kryeson Spanja, e shoqëruar nga Gjermania, Italia apo edhe Holanda.


Në çdo edicion të Kupës së Botës ka pasur pretendentë që nuk kanë dalë jashtë parashikimeve, duke pasur ecuri pozitive, por edhe ekipe që në mënyrë të paparashikuar kanë pasur një aventurë të gjatë.

Edhe këtë Botëror pritet që të plotësohet ky binom, me konfirmime dhe surpriza, si për ekipet, ashtu edhe për lojtarët. /albeu.com/


Shtuar më 12/06/2014, ora 14:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori