Suarez humbet edhe kontratën me Adidas
Kompania e veshjeve sportive, Adidas, ka mbështetur vendimin e marrë nga FIFA për masën e marrë ndaj Luis Suarez.

Sipas goal.com, Adidas do të ndërpresë kontratën me sulmuesin uruguaian, dhe nuk do të bashkëpunojë me për promovimet në pjesën e mbetur të "Brazil 2014".

"Adidas mbështet plotësisht vendimin e FIFA-s. Ne nuk kemi plane për të bashkëpunuar për ndonjë aktivitet shtesë të marketingut me Suarezin gjatë botërorit”, thuje në komunikatën e gjigandit të veshjeve.

Suarez është dënuar nga FIFA me 9 ndeshje pezullim nga futbolli internacional me Kombëtaren, dhe 4 muaj nga çdo aktivitet sportiv. /albeu.com/
Shtuar më 27/06/2014, ora 01:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori