16 yjet që kanë humbur finalet e mëdha (FOTO LAJM)

Mario Gotzee (Borussia Dortmund): Finalja e sivjetshme me Bayernin.


Në një njoftim për shtyp të para disa ditëve Borussia Dortmund komunikon se Mario Gotze do të mungojë në finalen e Champions League kundër klubit të tij të ardhshëm, Bayern Munchen. Fantazisti gjerman u rikthye në stërvitje pas tre javësh mungese, por ka ndjerë një tjetër shqetësim në kofshë.

Gotze u dëmtua në gjysëmfinalen e dytë kundër Real Madrid dhe mungesa e tij është humbje e madhe për skuadrën e Jurgen Klopp.

Por talenti gjerman nuk është ylli i vetëm që ka humbur një finale të madhe. Ashtu siç do e shihni edhe në foto-galerinë e mësipërme plot 15 futbollistë, të rëndësishëm për klubet e tyre, kanë humbur ndoshta finalet më të vlefshme të karrierës së tyre. /albeu.com/
Shtuar më 24/05/2013, ora 16:14
eduart rama
e Shtunë 25 Maj 2013, Ora 17:31
e tille ishte dhe leo messi qe humbi finalen me arsenalin dhe per kete arsye gotze nuk ka perse te shqetesohet se bavarezetdo te triumfojne
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori