Ajax-Milan, formacionet e mundshme
Pëlqej
Është përplasje kampionësh: sot në ora 20.45 në "Amsterdam Arena" luhet ndeshja mes 11 herë kampionëve të Europës, e vlefshme për raundin e dytë të fazës së grupeve të Champions League, Ajax-Milan. Edhe pse të dy ekipet nuk e kanë më atë shkëlqimin e viteve të arta sërish fanella e tyre peshon shumë ndaj dhe takimi i sotëm do të shihet me shumë interes nga mbarë e bota e mbi të gjitha nga nostalgjikët e futbollit.

De Boer pritet të hedhë në fushë pak a shumë të njëjtin ekip me të cilin luajti edhe këtë fundjavë në Eredivisie, ku fitoi thellë 6-0 përballë, ndërsa Allegri rigjen Balotellin dhe Montolivon, por humb edhe për një muaj tjetër Stephan El Shaarawy-n. Ndërkohë Robinho pritet ta nisë si titullar, ndërsa Matri nga stoli. /albeu.com/


Formacionet e mundshme:

AJAX: Vermee; Rhijn; Moisander; Denswil; Blind; De Jong; Poulsen; Duarte; De Sa; Fischer; Sigthorsson. Tr. De Boer

MILAN: Abbiati; Abate; Zapata; Mexes; Constant; De Jong; Montoolivo; Muntari; Birsa; Robinho; Balotelli. Tr. Allegri
Shtuar më 01/10/2013, ora 11:40
Ndeshja e fundit
18/05/2014, ora 15:00
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Vizito faqen e AC Milan në Albeu
Ndeshja e fundit
NEC
2
03/05/2014, ora 15:00
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Vizito faqen e AFC Ajax në Albeu
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori