Allegri: Bayern? Godasim pikat e tyre të dobëta
Pëlqej
"Kur luan perballe Bayernit e di se duhet te vraposh 90 minuta nen presuon dhe eshte shume e veshtire, ndaj dhe duhet te jemi te kujdesshem ne mbrojtje dhe te godasim pikat e tyre te dobeta".

Keshtu eshte shprehur trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri pas fitores ne kampionat me Sassuolon dhe sfides te se merkures ne Champions League kunder Bayern Munchen, raporton Portali Albeu.

"Ne kemi per objektiv fitoren dhe kalimin e turit. Nuk do te jete e lehte, duhet nje ndeshje e ekuilibruar. Do shohim ecurine e ndeshjes dhe me pas ndoshta mbrojme rezultatin. Sic luan Barcelona, duhet te jesh i forte menderisht per 90 minuta", ka shtuar Allegri, percjell Portali Albeu.

Bayern Munchen-Juventus luhet te merkuren ne ora 20.45, ndersa ndeshja e pare u mbyll ne barazim 2-2. /albeu.com/

Shtuar më 12/03/2016, ora 09:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori