Balotelli, penalltia si një "ippon" (FOTO LAJM)

Pëlqej
"Ippon e Balotellit". "Penallti qesharake". Gazetat hollandeze janë ngritur mëngjesin e sotëm me mendje te penalltia e Mario Balotellit, e cila i dha një pikë Milanit në përballjen me Ajax. Sipas mediave vendase, 11-metërshi nuk ekzistonte, madje sipas tyre ka qënë SuperMario ai që ka shkaktuar faull ndaj mbrojtësit Van Der Hoorn dhe jo ky i fundit.

Ndërsa sipas trajnerit të Ajax, Frank De Boer, ka qënë një "ippon" (objektivi maksimal në xhudo, kur një lojtar nxjerr jashtë kundërshtarin e tij , duke e rrëzuar nga shpina). /albeu.com/
Shtuar më 02/10/2013, ora 14:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori