Baseli mposht Liverpoolin, Xhaka ndër më të mirët (VIDEO)
Baseli i Xhakës dhe Gashit ka mundur në shtëpi (1-0) Liverpoolin duke e bërë këtë grup me interesant.

Në St. Jakob-Park, njëjtë sikurse edhe Chelsea sezonin e kaluar, edhe Redsat e Liverpoolit ulën kokën duke u mundur 1-0. Goli i kapitenit Marco Streller (min 52’) i dha mundësi skuadrës së Paulo Sousës që të harronte makthin e ndeshjes së parë, humbur me Realin (5-1).

Në fushë u pa vetëm Xhaka (90’) ndërsa Shkëlzen Gashi u la sërish në stol, në vend të të cilit debutoi 17 vjecari Breel Embolo.

Taulanti ishte ndër më të mirët në fushën e lojës. /albeu.com/

Shtuar më 01/10/2014, ora 23:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori