Bayern-Juve, formacionet e mundshme
Pas fitoi Derbin e Italisë përballë Inter, Juventus tashmë është me mendje vetëm te sfida e sotme në Champions League kundër Bayern Munchen. Antonio Conte është në dilemë: ti besoj skemës 3-5-2, apo të ndërtojë një mesfushë me Pogba të përfshirë, i cili të jetë më shumë për fazën ofensive se sa atë difensive. Por i sigurtë është fakti se bardhezinjtë do të kenë një pykë në sulm.

Shumë dyshime edhe për Heynckes. Mungon i skualifikuari Javi Martinez, ndërsa në rolin e trekuartistit do të ketë një balotazh mes Robben dhe Muller, ndërsa në sulm do të jetë Mario Mandzukiç. Në dyshim edhe Franck Ribery. /albeu.com/

Formacionet e mundshme:

BAYERN MUNCHEN (4-2-3-1): Neuer; Lahm, Boateng, Dante, Alaba; Luiz Gustavo, Schweinsteiger; Ribery, Kroos, Mueller; Mandzukiç. Tr.: Heynckes.

JUVENTUS (3-5-2): Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Peluso; Vuçiniç, Matri. Tr.: Conte.

ARBITËR: Mark Clattenburg (ANG)
Shtuar më 02/04/2013, ora 11:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori