Bayern Munich – Celtic, formacionet e mundshme
Bayern Munich do të mundohet t’i rikthehet fitoreve në Ligën e Kampionëve.


Bavarezët para shikuesve të vetë në stadiumin Allianz Arena do të takohen me skuadrën skoceze të Celticut.

Jupp Heynckes, i cili rikthehet të drejtojë Bayernin, nuk do të ketë në dispozicion katër lojtarë Neuer, Bernat, Martínez, Ribéry, të cilët kanë pësuar lëndime.

Në anën tjetër, Brendan Rodgers nuk mund të llogarisë në shërbimet e të lënduarve Ralston dhe Simunovic. Bayern dhe Celtic janë takuar edhe dy herë, ku gjermanët kanë një fitore dhe po aq barazime me skocezët
Ndryshe, rekordmeister zënë pozitën e dytë me tre pikë, po aq sa kanë edhe keltët.

Bayern: Ulreich; Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba; Rudy, Thiago, Muller; Robben, Coman, Lewandowski.

Celtic: Gordon; Gamboa, Lustig, Boyata, Tierney; Brown, Ntcham; Roberts, Rogic, Sinclair; Griffiths. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2017, ora 12:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori