City-Bayern, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

Pëlqej
Manchester City-Bayern Munchen është padyshim kryendeshja e ditës së sotme. Nënkampionët e Anglisë dhe kampionët e Europës dhe Gjermanisë, pjesë e grupit D pritet të dhurojnë spektakël sot në "Etihad Stadium".

Pep Guardiola nuk ka të gatshëm Thomas Muller dhe Mario Mandzukiç do të jetë pyka e vetme në sulm, i ndihmuar nga Ribery dhe Rooben, ndërsa City luan me dy sulmues të deklaruar: Aguero dhe Dzeko ndësa pas tyre do jenë Jesus Navaas, Nasri dhe Yaya Toure.

Pas ndeshjeve të para Manchester City dhe Bayern Munchen kryesojnë grupin me tre pikë. /albeu.com/


Formacionet e mundshme:

MANCHESTER CITY (4-4-2): Hart, Zabaleta, Kompany, Nastasic, Kolarov, Jesus Navas, David Silva, Yaya Youre, Nasri, Aguero, Dzeko

BAYERN MUNCHEN (4-3-2-1): Neuer; Alaba, Dante, Boateng, Rafinha; Lahm; Ribery, Schweinsteiger, Kroos, Robben; Mandzukic
Shtuar më 02/10/2013, ora 11:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori