Dëmtimi i Messi-t, politikani spanjoll tallet keq me Ronaldon, Neymar e Griezmann
Dëmtimi i Lionel Messit bëri bujë të madhe, pasi ishte tepër serioz dhe pritet të rrijë jashtë fushave për rreth tre javë.

Së fundmi dëmtimi i Leo Messit ka marrë nuanca edhe politike.

Është politikani katalanas, Gabriel Rufian, që ka nxitur debat me një postim të tij në llogarinë e tij në "Tëitter" duke u mundu

Rufian nuk mundi t’i rezistojë mundësisë për t’i përqeshur kundërshtarët e Messit për çmimin e “Topit të Artë” këtë vit.

“Për shkak të lëndimit të krahut të Messit, tani Cristiano, Griezmann dhe Neymar mund të shkojnë në tavolinën e Messit për t’i ndihmuar atij të hajë”, ka shkruar RufianTëitter.

Për shkak të këtij dëmtimi, nga Spanja raportohet se Messi do të mungojë në ndeshjet e tre javëve të ardhshme të Barcelonës, përfshirë këtu dy ndeshjet kundër Interit në Ligën e Kampionëve, si dhe ndeshjen kundër Real Madridit./albeu.com/
Shtuar më 22/10/2018, ora 10:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori