Dënime absurde nga UEFA dhe FIFA
UEFA dhe FIFA janë 2 organet më të mëdha të futbollit, dhe fatet e klubeve të futbollit varen shpesh herë nga vendimet që këta dy organe japin.

Vite me rradhë është vërtetuar se tek të dyja këto organizata ka plot mangësi dhe gjëra për tu përmirësuar që nga korrupsioni e deri tek gjykimet apo dënimet që japin për klubet.

Së fundmi klubi turk i Bsiktas, u dënua me 34 mijë euro gjobë, sepse një mace u fut në fushë në ndeshjen ndaj Bayern Munich.

Ndërkohë nga ana tjetër, FIFA ka dënuar me 22 mijë euro Rusinë, për racizmin e shfaqur në ndeshjen miqësore ndaj Francës.

Këto gjoba duke absurde pasi futja e maces në fushë, rezulton të jetë shkelje më e rëndë se thirjet raciste të tifozëve në shkallët e stadiumit. /albeu.com/
Shtuar më 07/06/2018, ora 13:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori