"Favoriti për të fituar Champions-in është…"
Ndihmësi i Pep Guardiolës te Manchester City, Mikel Arteta, së fundmi ka treguar se cili është pretendenti kryesor për të fituar këtë gjë.

Arteta duket se e ka të qartë se kush është favoriti sipas spanjollit, Real Madrid ka “diçka të veçantë në këtë kompeticion, një aftësi për të manovruar në situata të ndryshme që skuadrat e tjera nuk e kanë” dhe për këtë arsye, madrilenët janë favoritë për ta fituar Champions-in për herë të katërt radhazi.

Por, Arteta nënvizoi se edhe Manchester City do të jetë një nga favoritët.

“Objektivi ynë është ta fitojmë Ligën e Kampioneve. Jemi ekip i ri, por që kemi fituar shumë eksperiencë në vitet e fundit. Jemi më të përgatitur sesa vitin e kaluar”, tha Arteta.
Shtuar më 18/09/2018, ora 17:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori