Gabimet në PSG-Barça, UEFA "ngrin" Stark
Arbitri gjerman, Wolgang Stark, që drejtoi çerekfinalen e parë të Champions League, PSG-Barcelona (2-2), nuk do të vërshëllejë më në këtë kompeticion madhor evropian për klube të këtij sezoni. Komiteti Teknik i Arbitrazhit të UEFA-s, që kryesohet nga Pierluigi Collina, ka vendosur ta ndëshkojë gjyqtarin gjerman për gabimet e bëra në sfidën PSG-Barça, të luajtur para një jave në Paris.

Komiteti beson se Stark kryer tri gabime teknike në të njëjtën ndeshje dhe ky është një dështim shumëiy rëndësishëm për të kaluar në ndëshkimin përkatës, sa për të mos gjykuar më në ndeshjet e mbetura të Champions League për këtë sezon. /albeu.com/Shtuar më 09/04/2013, ora 16:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori