Gafa që riktheu Celtic në Champions
Një vendim i minutës së fundit, përpara hedhjes së shortit për fazën e play off-eve të Champions League, ka rikthyer në garim ekipin skocez të Celtic Glasgow, i cili në fakt ishte eliminuar nga Legia e Varshavës, pas dy humbjeve 4-1 (takimi i parë) dhe 2-0 (takimi i dytë).

Legia e fitoi duelin e raundit të tretë kualifikues me rezultatin e përgjithshëm 6-1, por duket se aktivizimi i Bartosz Bereszynski në ndeshjen e dytë e ka ndëshkuar atë, pasi supozohej që ai të ishte i pezulluar.

Celtic e ka denoncuar këtë shkelje rregullash dhe e ka fituar takimin e dytë 3-0 në tavolinë, duke mundur të kualifikohet për në fazën play-off me rregullin e golit në fushë kundërshtare. /albeu.com/
Shtuar më 08/08/2014, ora 14:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori