Historike! Real-Atletico, finalja e parë derbi
Real Madrid-Atletico Madrid. Është kjo finalja e madhe e Champions League për këtë sezon. Pas sukseseve kundër Bayern Munchen dhe Chelsea në gjysëmfinale dhe kundër Borussia Dortmund dhe Barcelonës në çerekfinale, dy ekipet e kryeqytetit spanjoll prenë biletat për në finalen e 24 Majit në stadiumin "Da Luz" të Lisbonës.

Por kjo finale ka edhe një detaj shumë interesant dhe historik: nëse më parë kemi parë shpeshherë të përballen ekipe të një shteti si Juventus-Milan apo Bayern Munchen-Borussia Dortmund finalja e Lisbonës do të mbahet mend si finalja e parë derbi, ku përballen skuadra të të njëjtit qytet.

Kush do të triumfojë? Të presim 24 Majin.../albeu.com/
Shtuar më 01/05/2014, ora 10:03
Verim Blakaj
e Enjte 1 Maj 2014, Ora 14:56
REALI normal
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori