Juve mposht Malmon, grekët-Atleticon (VIDEO)
Juventus 2 - 0 Malmo FF


Olympiacos 3 : 2 Atletico Madrid
Juventusi ka mposhtur me rezultat 2-0 ekipin e Malmos në ndeshjen e vlefshme për Grupin A të Ligës së Kampionëve.

Carlos Tevez ishte golashënuesi i dy golave për ekipin vendas.

Argjentinasi i shënoi të dy golat në pjesën e dytë (59’ dhe 90’).

Në ndeshjen tjetër, Atletico Madridi është mposhtur me rezultat 3-2 nga Olympiakosi në Stadio Georgios Karaiskaki.

Arthur Masuaku (13’), Ibrahim Afellay (31’) dhe Konstantinos Mitroglou (73’) pas asistimit të Pajtim Kasamit, i shënuan golat e vendasve.

Për mysafirët shënuan Mario Mandzukic (38’) dhe Antoine Griezmann (86’).
Shtuar më 16/09/2014, ora 22:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori