Juventus nxjerrë në shitje Higuain
Gonazalo Higuain tashmë mbylli sezonin e dytë tek skuadra e Juventus, por aventura e tij tek "zonja e vjetër" duke se ka përfunduar.

Nga mediat italiane mësohet se Juventus e ka nxjerrë në shitje Gonzalo Higuain ku për kartonin e tij kërkon një shumë prej 60 milion eurove.

Higuain u transferua mga Napoli për tek Juventus më një vlerë plotë 90 milion euro dhe sipas “Corriere dello Sport” ai do të largohet këtë verë nga Juventus ndërsa si zëvendësues të tij klubi i Juventus synon Alvaro Morata-n. /albeu.com/

Shtuar më 30/05/2018, ora 11:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori